Webytipy

Buďte tvoriví ako záporožskí kozáci

Buďte tvoriví ako záporožskí kozáci

(20.4. 2011)

Požičala som si príbeh z ruských národných dejín:
Kozáci na ultimátum tureckého sultána Mehmeda IV.  odpovedali netradičným a svojsky ladeným listom. List sa doteraz v rámci výučby dejín  diplomacie na všetkých diplomatických akadémiách  sveta prezentuje ako  zvláštny jav diplomatickej korešpondencie v 17. Storočí.

Čo je bezpečné heslo?

Čo je bezpečné heslo?

(23.3 2011)

V súčasnom technickom svete asi neexistuje človek, ktorý by aspoň raz za čas nemusel použiť nejaké heslo –
pre internetbanking, maily, aktualizáciu webu a pod.

Ako ľudia vyhľadávajú v Google?

Ako ľudia vyhľadávajú v Google?

(17.2 2011)

Podľa posledných prieskumov z konca roku 2010 na Slovensku až 98% ľudí používajúcich internet vyhľadáva cez Google. Z toho vyplýva -  ak sa vaša www stránka na kľúčové slová z vášho oboru podnikania v Google nenachádza, alebo sa nachádza niekde na 30. strane, akoby ani neexistovala.

Dokonca sú veľké rozdiely v tom, na ktorej strane a ktorej pozícií sa váš web nachádza.

Pozrite si zistené štatistické údaje....

Phishing - pozor na počítačovú bezpečnosť

Phishing - pozor na počítačovú bezpečnosť

(20.5. 2010)

Množia sa podvodné maily, ktoré od Vás požadujú zaslanie mena a hesla pre e-mailové kontá, prípadne na prístup do inernet bankingu, k údajom o kreditnej karte a podobne.

Obsah webu je kráľ

Obsah webu je kráľ

(26.4. 2010)

Podľa toho, aké informácie obsahuje Váš web, podľa toho Vás nájde aj potenciálny klient. Väčšina návštevníkov vašej www stránky používa vyhľadávače a tie sa vedia orientovať len podľa obsahu, ktorý existuje na Vašom webe. Ak na webe prezentujete napríklad predaj okien, vyhľadávač Vás môže nájsť na rôzne slovné spojenia týkajúce sa okien, nielen na jednoduché slovo „okno/ okná“ , ktoré je mimochodom veľmi konkurenčné.

Na čo treba myslieť pri zmene webu?

Na čo treba myslieť pri zmene webu?

(12.2. 2010)

Ak ste sa rozhodli zmeniť svoj súčasný web, chcete ho aktualizovať, prípadne ho zmeniť  na internetový obchod bude to mať pre vás aj návštevníkov vašej novej www stránky určite výhody.

Čo je to stránka 404?

Čo je to stránka 404?

(12.2 2010)

Niekedy sa stane, že návštevník príde na neexistujúcu stránku na vašom webe – buď nasledovaním nefunkčného odkazu, zadaním nesprávnej adresy URL, alebo tým, že ste zmenili web a pôvodná konkrétna stránka vášho webu už neexistuje...

Čo je kód 301?

Čo je kód 301?

11.2. 2010)
Webová stránka nie je jedna stránka, ale je súbor stránok, kde sa zobrazujú jednotlivé informácie – pri firemných weboch napríklad popis produktov, kto ste, čo ponúkate, kde sídlite a pod.

Prečo má mať web popis - description?

Prečo má mať web popis - description?

(30.10 2009)

V reštaurácií pri výbere z jedálneho lístka nám veľakrát zahraničné názvy jedál nepovedia, s čím sa nakoniec stretneme na tanieri, preto sa pri výbere spoliehame na popis pri názve.

Ako titulka pomôže vášmu webu v Google

Ako titulka pomôže vášmu webu v Google

(7.9 2009)

Aby vaša webová stránka prinášala stále nových zákazníkov, musia ju vaši zákazníci vedieť nájsť v množstve konkurenčných webov.